DuoClean™

Nové typy tkaninových filtrů, modulární filtry „DuoClean™“

Společnost FLSmidth vyvinula dva nové revoluční typy filtrů DuoClean – DuoClean DC2 a DuoClean DC8. Oba filtry mají osmiúhelníkový tvar, což tvoří celkovou kompaktní konstrukci modulárních filtrů. Tento design je jedinečný z hlediska své konstrukce a výroby. Filtry se vyznačují sníženou hmotností zařízení a menšími rozměry oproti standartním čtyřhranným filtrům. Filtr DuoClean™ byly instalovány ve více než 50 závodech po celém světě. Tyto nové filtry minimalizují dobu výstavby a celkové investiční náklady.

Výhodná konstrukce
Konstrukce kompaktního filtru zajišťuje, že filtrační moduly jsou optimalizovány pro přepravu. Při montáži se obvykle jednotlivé filtrační moduly předmontují ve vyhrazeném prostoru blízko místa výstavby a usazují se jako celek.

Vlastnosti a výhody
Dvoustupňové navedení plynu – pro optimální distribuci prachu a plynu, delší životnost filtračních hadic a vyšší celková účinnost.
Technologie dlouhé filtrační hadice – snižuje rozměry filtru a celkové náklady
Kompaktní, modulární konstrukce – snadná výroba, transport a sestavení na místě stavby

DuoClean DC2
Filtr DuoClean DC2 se skládá z několika osmiúhelníků, které jsou připojeny jako jeden kompaktní filtr. To uspořádání je vhodné pro odsávané množství plynu od 150 000 do 1 900 000 m3 / h, což je ideální pro velké procesní aplikace.

DuoClean DC8
Filtr DuoClean DC8 je jednoprostorový filtr v osmihranném tvaru. To uspořádání je vhodné pro odsávané množství plynu od 45 000 do 150 000 m3 / h. Šetří až 40% hmotnosti v porovnání s normálním čtvercovým filtrem.